norsk logo.png
MODELOVÉ ŘADY Norsk Kleber

MERETHE

Mastková kamna Merethe v kombinaci zaoblené přední a rovné strany, se zkosenými stranami vzadu. Tento design dodává kamnům robustní vzhled.

Modely Merethe + lze dodat s čelním sklem, rohovým sklem nebo dvěma rohovými skly.

Mastková akumulační kamna se zaoblenými
Otta-1200x1800-min_edited.png

OTTA

Mastková kamna  Otta je pokračováním tradičního typu kamen, který před více než sto lety vyrábělo několik místních norských řemeslníků v různých modelových provedeních. Tyto verze jsou známé také ve Švýcarsku a Rakousku. Firma Norsk Kleber se rozhodla se zachovat tento tradiční vzhled. Mastková kamna jsou samozřejmě vyráběna podle moderních technologických principů spalování, aby bylo zajištěno maximální teplo a aby byly splněny norské emisní požadavky. Kapacita akumulace tepla je překvapivě dobrá, a to i pro nejmenší model. Design kličky je inspirován starými úchyty kamen. Kamna jsou k dispozici s varnou deskou, což může být obzvláště vítanou funkcí pro ty, kteří chtějí kamna využít i v kuchyni.

 

OCTO

Mastková kamna  Octo je jednou  z klasických modelů Norsk Kleber. klasik. Díky svému osmibokému tvaru má nejen „matematickou“ a klidnou krásu, ale je také velmi snadné jej umístit. Může stát proti rovné zdi, v rohu, mezi obývacím pokojem a kuchyní nebo vlastně kdekoli, aniž by ztratil cokoli z jeho výrazné elegance. Všechny modely Octo + jsou k dispozici s bočními skly nebo čelním sklem a v provedení černá nebo šedá krbová dvířka. Barva skel je sladěna s barvou dveří.

 

Octo-1200x1800-min.jpg
Kristin-med-krone-1200x1800-min_edited.j

KRISTIN

Mastková kamna Kristin jsou vhodné do větších místností  zejména interiéru s vysokým stropem. Kristin je variantou velmi starého modelu, který Norsk Kleber začal vyrábět před více než 100 lety.

V mnoha ohledech připomíná tradiční kachlová kamna. Spalovací komora byla samozřejmě modernizována. V roce 2018 Norsk Kleber představil model s velkým krbovým sklem, který umožňuje větší pohled do ohně. Tyto modely jsou k dispozici s korunkovou funkcí nebo bez ní.

 

Babina-1200x1800-min.jpg

BABINA

Mastková kamna Babina patří mezi populární a oblíbené modely a jejich kulatý, nadčasový tvar se hodí prakticky do každého interiéru. V kombinaci se 7 cm silným kamenem a přímým vedením kouře na kámen ukazuje, že tato kamna mají velmi dobré vlastnosti akumulace tepla. Pouze jedna dávka dřeva poskytuje 10 hodin příjemného tepla. Nejnovější verze, Babina +, s vysokými krbovými dvířky, spojuje tyto úžasné vlastnosti s dobrým výhledem do topeniště. Útulnost plamenů a sálavé teplo ze skutečných mastkových kamen vytváří pocit tepla. Modely jsou k dispozici se šedými nebo černými krbovými dvířky.

Oscar-1200x1800-min.jpg

OSCAR

Tato oscarová série byla navržena architektem Hallvardem Jacobsenem. Jedná se o robustní model s elegantními zaoblenými tvary. Štíhlá část ve spodní části je charakteristickým rysem. Kamna jsou k dispozici ve dvou různých verzích, Oscar 3 a Oscar 4, a lze je dodat s bočními skly nebo čelní variantu. Abychom uchovali teplo a zajistili optimální podmínky ve spalovací komoře, používáme ve všech kamnech dvojskla. Kamna můžeme dodat s šedými nebo černými krbovými dvířky, dle přání zákazníka. Spalovací komora u modelů Oscar je umístěna tak, aby poskytovala dobrý výhled do ohniště odkudkoli v místnosti. Stejně jako u všech ostatních modelů je dveřní klika vyrobena z lesklé vysoce kvalitní německé oceli. Rukojeť je přirozeně chlazena vzduchem, což znamená, že ji lze používat bez rukavic, i když jsou kamna horká.

Domino-1200x1800-min.jpg

DOMINO

Mastková kamna Domino byla navržena renomovaným designérem Ole Petterem Wullumem. Hlavní myšlenkou designu je vytvářet jasné, přímé linie, které dobře kontrastují s měkkým, teplým kamenem. Elegantní a nadčasový design znamená, že kamna DOMINO se dostanou do centra pozornosti každého obývacího pokoje. Stejně jako všechny  kamna, i DOMINO poskytuje útulné teplo, dobré vnitřní klima a čisté a efektivní vytápění. Čím více kamene máte nad spalovací komorou, tím více tepla můžete uložit. 

Naši prodejci vám pomohou vybrat model dle vašich požadavků a přání.

Marcell-1200x1800-min.jpg

MARCELLO

Mastková kamna Marcello byla navržena zaměstnanci Norsk Kleber v roce 2014 a je jedním z nejnovějších modelů. Kamna mají elegantní detaily, například designová potištěná kamnová dvířka, která téměř plynule zapadají do kamene. Kamnová dvířka jsou vyrobena z vysoce kvalitní litiny, která zajišťuje stabilitu dveří a zbytku kamen. Tento model je k dispozici pouze s černými dveřmi a lze jej dodat v různých výškách. Pro ty, kteří ocení velkou kapacitu akumulace tepla, je také možné posunout spalovací komoru o úroveň níž, jako u Marcello 100, aby bylo nahoře více sekcí. Marcello má silný kámen, který umožňuje dobrou retenci tepla. Jedna dávka dřeva sama o sobě dává 10 hodin tepla.

kube-min.jpg

KUBE

Mastková kamna Kube mají klasické čisté linie s řadou elegantních prvků, jako jsou boční prosklení, která se bez kamenného rámu úhledně vejdou do kamenů. Kamna Kube jsou k dispozici v různých výškách. Stejně jako všechna mastková kamna Norsk Kleber jsou i dveře vyrobeny z vysoce kvalitní litiny, díky čemuž jsou robustní a odolné. Všechny modely Kube jsou k dispozici se šedými nebo černými kamnovými dvířky, které odpovídají barvě bočního prosklení. Boční prosklení kamen je z dvojskla, aby bylo zajištěno dobré spalování a omezeno tepelné záření okny. 

Tove-1200x1800.jpg

TOVE

Mastková kamna Tove jsou dalším vývojem řady modelů Otta. Rozdíl je v tom, že jsme nezahrnuli typické zaoblení předního kamene z řady Otta a spalovací komoru jsme zvedli o něco výše od podlahy, což je uživatelsky přívětivější. Jinými slovy, model byl modernizován. Rozhodli jsme se však zachovat nostalgické vlastnosti dveří, kliky a designu. Spalovací komora je obdobou modelu Otta a zajišťuje maximální teplo ze dřeva a to, že kamna splňují přísné emisní požadavky. Kapacita akumulace tepla je dobrá, dokonce i v nejmenším modelu. Rukojeť  je vyrobena z materiálu, aby bylo možné dveře otevřít, i když jsou kamna ještě horká. Tento materiál jsme se rozhodli ponechat na rukojeti z funkčních a nostalgických důvodů.

Těžba a opracování kamene
Jak probíhá instalace kamen ?
Výroba v Otta, Norsko
Kamna MERETHE v interiéru
Plynový krb AKOS Meridian.jpg
V PŘÍPADĚ JAKÝCHKOLI DOTAZŮ NÁS KONTAKTUJTE