top of page
norsk logo.png

Norsk Kleber je norská značka mastkových kamen vyvinutých z přírodního kamene. Každý kámen má jinou strukturu a vzor, a proto žádná kamna nejsou stejná, ale jedinečná. Po dlouhá léta značka Norsk Kleber vyvíjela tato ojedinělá akumulační kamna a výsledkem jsou zajímavé modely s tradičním designem a zároveň s moderním nádechem, které vydrží generace. Díky vysokému obsahu mastku má výjimečné akumulační vlastnosti tepla a proto dokáží pojmout již po dvou hodinách topení velké množství tepelné energie, kterou pozvolna sálají až několik hodin. Široká škála modelů je založena na základních geometrických tvarech, jsou dostupné ve více výškách s volitelným vývodem spalin na horní, zadní nebo boční straně. 

Firma Norsk Kleber již od roku 1893 vyvíjí tato originální mastková kamna. Všechny produkty jsou vyráběny podle staletých principů a založeny na nadčasovém skandinávském designu. Kamna se proto hodí do většiny typů interiérů. Nejen, že jsou mastková kamna originálními nádhernými kusy, mají také značné výhody: 

  • Optimální akumulace tepla – teplo se rozptýlí do místnosti dlouho po dohoření v topeništi

  • Příjemné sálavé teplo – teplo uložené v kamnech je vyzařováno do místnosti, podobně jako teplo, které můžeme zažít z večerního slunce.

  •  Vynikající energetická účinnost - díky pomalému uvolňování tepla a vysoké účinnosti spalování se spotřebuje zhruba poloviční množství dřeva ve srovnání s litinovými nebo ocelovými kamny.

HLAVNÍ VÝHODY PRODUKTŮ Norsk Kleber

Originalita a design

Nadčasový skandinávský design a jedinečnost každého mastkového kamene dělají z kamen Norsk Kleber originální a jedinečný kousek.

Zdravé teplo

Používáním mastkových kamen Norsk Kleber výrazně snižujete náklady na vytápění a eliminujete škodlivé emise. Místnost se nepřetápí,  ale  rovnoměrně vyhřívá celou místnost, v místnosti zůstává nepřehřátý vzduch, který nezatěžuje dýchání.

Úspora energie a návratnost

Návratnost investic do mastkových kamen Norsk Kleber je na úspoře energie 8 let.

Variabilita

Široká škála modelů v různých provedeních skla a rozměrů.

MODELOVÉ ŘADY Norsk Kleber

MERETHE

2_2_A_2560x1440-0f4b610d front.jpeg

Mastková kamna Merethe v kombinaci zaoblené přední a rovné strany, se zkosenými stranami vzadu. Tento design dodává kamnům robustní vzhled.

 Modely Merethe + lze dodat s čelním sklem, rohovým sklem nebo dvěma rohovými skly.

i65 VS / i65 HS

2_2_A_2560x1440-0f4b610d front.jpeg

Rohová krbová sestava i65 VS s designovou krbovou vložkou. Tato sestava vypadá skvěle samostatně v menších prostorech. Doplnit ji můžete o praktické police, které můžou sloužit zároveň i jako nika na dřevo. Policový systém se dodává samostatně. 

 

Rozměr bez polic: 

V-185 cm, Š -75 cm, H -51 cm

Reg. výkon - dřevo: 2,9 - 9,6 kW

Pr.kouřovodu dřevo: 150 mm

Délka polen: 35 cm

 

i40-3 Living

2_2_A_2560x1440-0f4b610d front.jpeg

Designová třístranná krbová sestava i40-3 Living  kompaktních rozměrů. Ideální do menších místností s malým výkonem. Krbová nika na dřevo ve spodní části sestavy pro praktické využití.

Rozměr bez polic: 

V-170 cm, Š-40 cm, H-48 cm

Reg. výkon - dřevo: 3 - 8 kW

Pr.kouřovodu dřevo: 150 mm

Délka polen: 25 cm

 

i40-3 Trend

2_2_A_2560x1440-0f4b610d front.jpeg

Jedinečná designová krbová sestava i40-3 Trend s třístrannou krbovou vložkou si získá vaši pozornost díky možností vlastního designu. Pomocí krbových boxů si vyberete vzhled, který se hodí do vašeho interiéru. Rychlým a jednoduchým manuálem sestavíte a umístíte krbové boxy dle libosti. Díky připravenému povrchu můžete použít jakýkoli odstín barvy.

Reg. výkon - dřevo: 3 - 8 kW

Pr.kouřovodu dřevo: 150 mm

Délka polen: 25 cm

 

Plynový krb AKOS Meridian.jpg
V PŘÍPADĚ JAKÝCHKOLI DOTAZŮ NÁS KONTAKTUJTE
bottom of page